نصب VS Code

هر زبان برنامه نویسی ویرایشگر مخصوص خودش را برای کدنویسی دارد که امکانات گوناگونی در اختیار برنامه نویس قرار می دهد تا در زمان کمتری توسعه و پیاده سازی پروژه انجام شود. می توان گفت یکی بهترین ویرایشگرهای کد Visual Studio Code محصول شرکت Microsoft برای توسعه تمام زبان های برنامه نویسی است. در این مقاله قصد داریم با توجه به نصب Python در مقاله پیش، محیط VS Code را برای کد نویسی آماده کنیم. می توان گفت مراحلی که در این مقاله بیان می شود برای سایر زبان های برنامه نویسی نیز قابل استفاده است.

 

نصب و آماده سازی VS Code

در ابتدا VS Code را از لینک دانلود کنید و پس از نصب آن مطابق مراحل تصویری زیر پکیج های مورد نیاز Python را به آن اضافه نمایید:

  • با کلیک بر دکمه مشخص شده در تصویر زیر وارد بخش Extensions شده و در کادر جستجو Python  را وارد کنید و Enter را فشار دهید.

 

  • در بخش Extensions مواردی را که بنظر لازم برای کدنویسی هستند را مطابق با نظر و توضیح کوتاهی که برای هر Extension وجود دارد را نصب نمایید. برای نمونه ما موارد زیر را نصب کرده ایم (برای نصب هر Extension جدید کافی است روی کادر سبز رنگ install هر Extension کلیک نمایید):

 

توجه: پس از نصب Extensions یکبار VS Code را ببنیدید و مجدد باز نمایید.

نکته: سعی کنید هنگام کد نویسی از Ctrl + Space همواره برای جایگذاری متغییرها و توابع تعریف شده، متغییر و توابع کلاس های import شده و سایر پیشنهادات VS Code استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *